GTS Novera zpomaluje své ADSL

Přestože neustále slýcháme nabídky poskytovatelů připojení k internetu hlásající, že můžeme využívat stále větší rychlosti, neplatí to vždy. Přesvědčil jsem se o tom v uplynulém měsíci, kdy jsem zaznamenal nižší rychlost uploadu. Potvrzením pak byla faktura za připojení. Od září došlo ke změně tarifů a z původních 4096/512 kbps mám bez jakéhokoli oznámení 4096/256 kbps. A to prosím GTS Novera v průběhu prázdnin slibovala navýšení rychlostních tarifů a neustále jsem byl kontaktován jejich obchodními zástupci nabízejícími další služby.

Reklama

Velmi pěkné jednání. Aktuální rychlost, která mi byla od září přidělena, je sice asi o sto korun levnější, nicméně uvítal bych, kdyby se vše vrátilo do původního stavu. Zdá se ale, že mám asi smůlu. Původní nabídka na 4096/512 kbps v nabídce internetového připojení u GTS Novera momentálně není. Cenově původnímu tarifu odpovídá 8192/512 kbps, což by pro mě bylo velmi příjemné, resp. rozhodně lepší než nepodstatná úspora sta korun měsíčně. Bohužel mi by sděleno, že osmi megabitů na své telefonní lince nedosáhnu, tudíž mám smůlu i s 512 kbps uloadem. 

Naštěstí mám kromě ADSL na výběr ještě další dvě možnosti vysokorychlostního připojení. Přijde GTS Novera o doposud spokojeného zákazníka? Zřejmě ano, protože když si k neustálým drobným výpadkům, které se začaly v průběhu srpna až září objevovat a pokračují doposud, připočtu problém s novými tarify, nevidím žádné lepší řešení. Mimochodem, zrovna při pokusu o přidání tohoto článku, došlo k dalšímu výpadku, který trval řádově desítky minut.

A co vy? Jak řešíte problémy s poskytovatelem připojení k internetu?

Tagy: 

Reklama

Komentáře

Psal jsem o tom tady: http://www.redaktori.cz/?q=node/266

Takže nejenom GTSka hlásá něco o zvyšování rychlostí a přitom opak je nakonec pravdou...

Hm, zdá se, že u českých providerů je to jako u blbečků na dvorečku :-(

Zřejmě přejdu na Netbox.

Jan Polzer, Maxiorel.cz, Screenshots Archive, Anastacia.cz

Tvořím weby. Nabízím poradenství pro Drupal. Jsem na Twitteru.

Já nechápu jaktože se nikdo ze znalých lidí nedovtípí, že toto si nevymysleli alternativní operátoři, ale Telefonica... Pokud TO2 nenabízí alternativcům velkoobchodně jinou možnost, tak to těžko může alternativec poskytovat.

TO2 se jen směje v pozadí a všichni jakoby to ani nechtěli chápat, nebo připustit.

No jo, je to bordýlek…. Namísto pokroku skok zpátky. Ale to je v Česku pro řadu velkých firem typické :-(

Jan Polzer, Maxiorel.cz, Screenshots Archive, Anastacia.cz

Tvořím weby. Nabízím poradenství pro Drupal. Jsem na Twitteru.

Přidat komentář