GPS aplikace My Tracks od Googlu je open-source

Google vydal zdrojový kód GPS aplikace pro svou platformu Android s názvem My Tracks, která lidem umožňuje zaznamenávat, kde byli a své cesty upravovat pomocí Google Docs.
reklama

Mapy svých cest pak mohou lidé jednoduše umístit na internet. "Můžete očekávat, že My Tracks se s pomocí ostatních vývojářů ještě zlepší a vznikne spousta aplikací, které si budou s My Tracks rozumět," napsal Rodrigo Domazio z Googlu. "Například může vzniknout aplikace pro sledování pohybových aktivit." Díky tomu, že jsou My Tracks open-source je mohou nadšenci jednoduše překládat do dalších jazyků a vývojáři mohou dělat jejich různé (i placené) modifikace.

 Program je distribuován v rámci oblíbené licence Googlu s názvem Apache License 2.0. My Tracks uživatelům umožňují zobrazit jejich lokaci na mapě a software ukazuje spoustu detailů včetně rychlosti, průměrné rychlosti či ušlé vzdálenosti. Výlety pak uživatelé mohou či nemusí zveřejnit na Google Maps. I když se vydání open-sourcového softwaru komerční firmou, jejímž zájmem je vydělávat, může zdát jako nesmysl, Google se v této oblasti hodně realizuje a možná i proto má u běžných uživatelů tak dobrou pověst.

Zdroj: CNET

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru