GPS aplikace My Tracks od Googlu je open-source

Google vydal zdrojový kód GPS aplikace pro svou platformu Android s názvem My Tracks, která lidem umožňuje zaznamenávat, kde byli a své cesty upravovat pomocí Google Docs.

Reklama

Mapy svých cest pak mohou lidé jednoduše umístit na internet. “Můžete očekávat, že My Tracks se s pomocí ostatních vývojářů ještě zlepší a vznikne spousta aplikací, které si budou s My Tracks rozumět,” napsal Rodrigo Domazio z Googlu. “Například může vzniknout aplikace pro sledování pohybových aktivit.” Díky tomu, že jsou My Tracks open-source je mohou nadšenci jednoduše překládat do dalších jazyků a vývojáři mohou dělat jejich různé (i placené) modifikace.

 Program je distribuován v rámci oblíbené licence Googlu s názvem Apache License 2.0. My Tracks uživatelům umožňují zobrazit jejich lokaci na mapě a software ukazuje spoustu detailů včetně rychlosti, průměrné rychlosti či ušlé vzdálenosti. Výlety pak uživatelé mohou či nemusí zveřejnit na Google Maps. I když se vydání open-sourcového softwaru komerční firmou, jejímž zájmem je vydělávat, může zdát jako nesmysl, Google se v této oblasti hodně realizuje a možná i proto má u běžných uživatelů tak dobrou pověst.

Zdroj: CNET

Reklama

Přidat komentář