Google zvažuje prémiovou podporu pro některá zařízení s Androidem

Americká společnost Google již řadu měsíců pracuje na nové službě s označením Android Silver, která by uživatelům vybraných chytrých mobilních telefonů a tabletů přinesla nadstandardní podporu a ochranu.

Reklama

Google je často kritizován za roztříštěnost své mobilní platformy Android, kterou si jednotliví výrobci hardwaru mohou do značné míry přizpůsobovat. Jsou to také výrobci, kteří se většinou rozhodují, zda uživatelům svých zařízení zpřístupní aktualizace nebo ne. Google proto pracuje na novém konceptu s názvem Android Silver, v rámci kterého by unifikoval prodej a podporu zařízení se svým OS. Konkrétně má jít o asistenci s nastavováním a pomoc s přenášením dat na nový telefon od kvalifikovaného personálu u operátora. Ten by mimo jiné musel s uživatelem provést také první koupi přes Play Store.

Po koupi zařízení s Android Silver by uživatelé měli přístup ke službě Hangout Assistent (podobné jako třeba Amazon Mayday) a v neposlední řadě by pak na zařízení uživatele byla aktivována služba Never Lost, která by mu umožnila sledovat jeho mobil či tablet a v případě nutnosti z něj vymazat data. Android Silver bude možné pořídit pouze na zařízeních s nejnovější verzí Androidu. Zatím však není nic oficiálně potvrzeno.

Zdroj: Techspot

Reklama

Přidat komentář