Google zobrazuje screenshoty webů

Google v průběhu včerejšího dne spustil novinku - zobrazení obrázkových náhledů webových stránek ve výsledcích hledání. Jiné vyhledávače to již nabízí delší dobu, v režii Google je však tato funkce vylepšena.
reklama

Když hledáte nějaký výraz na jiném vyhledávači, který zobrazuje náhledy stránek, většinou uvidíte malý čtvereček s výřezem screenshotu daného webu. Navíc tento obrázek nebývá úplně aktuální.

Když od nynějška budete něco hledat na Google, zobrazí se u každého výsledku lupa. Na ni stačí klepnout a ihned (skoro ihned) uvidíte náhled celé stránky, nikoli jen výřez náhledu.

Náhledy stránek v Drupalu

Náhledy stránek v Drupalu

Jestliže již byl náhled dané stránky vygenerován někým jiným, stačí na výsledek hledání jen umístit ukazatel myši. Nemusíte nikam klepat, náhled se zobrazí sám.

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal, WordPress a Symfony. Acquia Certified Developer & Site Builder. Autor několika knih o Drupalu. Web Development Director v Lesensky.cz. Ve volných chvílích podnikám výlety na souši i po vodě. Více se dozvíte na polzer.cz.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru