Google zná hesla k Wi-Fi sítím uživatelů Androidu

Mobilní platforma Android se potýká s dalším problémem týkajícím se ochrany soukromí - podle expertů OS od Googlu volně ukládá hesla k Wi-Fi všech uživatelů.
reklama

Zálohovací nástroje Androidu podle nových zjištění kopírují heslo k Wi-Fi každého uživatele (nebo heslo jiné sítě, ke které se připojuje) a ukládají je na servery Googlu. To může v konečném důsledku znamenat, že na požádání vlády se k těmto informacím dostanou i další osoby. V doprovodném textu k Androidu 4.2 je výslovně uvedeno, že zálohovací služba tato data ukládá na servery Googlu, zatímco u dřívějších verzí OS to zmíněno nebylo. I když funkci lze vypnout, uživatelé při tomto kroku ztratí další potřebné funkce jako třeba záložky.

Hlavním problémem kromě toho, že Google ukládá hesla je to, že je ukládá ve formě, kterou lze přečíst. To je zřejmé ze způsobu, jak nová androidová zařízení dokáží synchronizovat stará hesla, loginy a nastavení zařízení ze serverů Googlu. Výhodou je samozřejmě to, že můžeme jednoduše spravovat hesla na několika zařízeních a službách, avšak sítě, které užíváme, jsou mnohem méně bezpečné, než jsme si původně mysleli. I když to není doslova šokující, je překvapující vědět, že Google zachází s hesly takovým způsobem.

Zdroj: Techspot

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru