Google zná hesla k Wi-Fi sítím uživatelů Androidu

Mobilní platforma Android se potýká s dalším problémem týkajícím se ochrany soukromí - podle expertů OS od Googlu volně ukládá hesla k Wi-Fi všech uživatelů.

Reklama

Zálohovací nástroje Androidu podle nových zjištění kopírují heslo k Wi-Fi každého uživatele (nebo heslo jiné sítě, ke které se připojuje) a ukládají je na servery Googlu. To může v konečném důsledku znamenat, že na požádání vlády se k těmto informacím dostanou i další osoby. V doprovodném textu k Androidu 4.2 je výslovně uvedeno, že zálohovací služba tato data ukládá na servery Googlu, zatímco u dřívějších verzí OS to zmíněno nebylo. I když funkci lze vypnout, uživatelé při tomto kroku ztratí další potřebné funkce jako třeba záložky.

Hlavním problémem kromě toho, že Google ukládá hesla je to, že je ukládá ve formě, kterou lze přečíst. To je zřejmé ze způsobu, jak nová androidová zařízení dokáží synchronizovat stará hesla, loginy a nastavení zařízení ze serverů Googlu. Výhodou je samozřejmě to, že můžeme jednoduše spravovat hesla na několika zařízeních a službách, avšak sítě, které užíváme, jsou mnohem méně bezpečné, než jsme si původně mysleli. I když to není doslova šokující, je překvapující vědět, že Google zachází s hesly takovým způsobem.

Zdroj: Techspot

Reklama

Přidat komentář