Google změnil podmínky zasílání mailů přes Google+

Google změnil podmínky zasílání mailů přes Google+
reklama

Americká společnost Google se rozhodla pro některé uživatele změnit podmínky nové funkce na sociální síti Google+, která umožňuje odesílat e-maily bez nutnosti znalosti e-mailové adresy daného uživatele.

Google byl v minulých dnech kritizován ze všech stran poté, co představil na Google+ novou funkci. Ta umožňuje posílat e-maily jiným uživatelům, aniž by bylo třeba znát jejich e-mailovou adresu. Po několika dnech kritiky se americká společnost rozhodla situaci usnadnit alespoň některým "vyvoleným" uživatelům, jejichž inboxy se plnily nevyžádanými zprávami. Ti lidé, kteří mají přes tisíc followerů, mohou být nyní kontaktováni pouze uživateli, jež mají ve svých kruzích.

 

Běžní uživatelé si míru soukromí mohou stále přizpůsobit, nebo službu zcela vypnout - defaultně je však zapnuta. I když není pochyb o tom, že nějakým způsobem známí lidé s velkým počtem následovníků budou častějším cílem nevyžádaných zpráv, než běžní uživatelé, přístup Googlu jasně značí, že i americká společnost si je vědoma toho, jak moc nová funkce zasahuje do soukromí jednotlivých uživatelů.

Zdroj: Techspot

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru