Google změnil podmínky zasílání mailů přes Google+

Google změnil podmínky zasílání mailů přes Google+

Reklama

Americká společnost Google se rozhodla pro některé uživatele změnit podmínky nové funkce na sociální síti Google+, která umožňuje odesílat e-maily bez nutnosti znalosti e-mailové adresy daného uživatele.

Google byl v minulých dnech kritizován ze všech stran poté, co představil na Google+ novou funkci. Ta umožňuje posílat e-maily jiným uživatelům, aniž by bylo třeba znát jejich e-mailovou adresu. Po několika dnech kritiky se americká společnost rozhodla situaci usnadnit alespoň některým "vyvoleným" uživatelům, jejichž inboxy se plnily nevyžádanými zprávami. Ti lidé, kteří mají přes tisíc followerů, mohou být nyní kontaktováni pouze uživateli, jež mají ve svých kruzích.

 

Běžní uživatelé si míru soukromí mohou stále přizpůsobit, nebo službu zcela vypnout - defaultně je však zapnuta. I když není pochyb o tom, že nějakým způsobem známí lidé s velkým počtem následovníků budou častějším cílem nevyžádaných zpráv, než běžní uživatelé, přístup Googlu jasně značí, že i americká společnost si je vědoma toho, jak moc nová funkce zasahuje do soukromí jednotlivých uživatelů.

Zdroj: Techspot

Reklama

Přidat komentář