Google zaznamenal 3 miliardy nainstalovaných aplikací na Androidu

Google včera oznámil, že uživatelé jeho mobilní platformy Android si na svá zařízení již nainstalovali přes tři miliardy aplikací. 

Reklama

Googlu trvalo dvacet měsíců, než zaznamenal první miliardu nainstalovaných aplikací na operačním systému Android. O pět měsíců později společnost docílila dvou miliard instalací. A nyní jsou to tři miliardy. Pokud to bude pokračovat stejnou rychlostí, dočkáme se 4 a 5 miliard již příští týden. Včera to na tiskové konferenci oznámil Jeff Huber z Googlu s tím, že počet instalací z dvou na tři miliardy stoupl za pouhé dva měsíce. Huber také dodal, že počet nainstalovaných aplikací se v tomto čtvrtletí oproti poslednímu čtvrtletí předchozího roku zvedl o 50% a že Google každý den zaznamenává 350 000 nových aktivací telefonů postavených na Androidu.

Pro srovnání, Apple první miliardy nainstalovaných aplikací dosáhl v dubnu 2009 a nyní již překročil deseti miliardovou hranici. Počet nově aktivovaných telefonů s Androidem je však mnohem vyšší, než počet nových iPhonů od Apple, takže se počítá, že Google svého rivala brzy dožene. Apple v současné době nabízí přes 300 000 aplikací, Google přes 200 000.

Zdroj: Techspot

Reklama

Přidat komentář