Google zaznamenal 3 miliardy nainstalovaných aplikací na Androidu

Google včera oznámil, že uživatelé jeho mobilní platformy Android si na svá zařízení již nainstalovali přes tři miliardy aplikací. 
reklama

Googlu trvalo dvacet měsíců, než zaznamenal první miliardu nainstalovaných aplikací na operačním systému Android. O pět měsíců později společnost docílila dvou miliard instalací. A nyní jsou to tři miliardy. Pokud to bude pokračovat stejnou rychlostí, dočkáme se 4 a 5 miliard již příští týden. Včera to na tiskové konferenci oznámil Jeff Huber z Googlu s tím, že počet instalací z dvou na tři miliardy stoupl za pouhé dva měsíce. Huber také dodal, že počet nainstalovaných aplikací se v tomto čtvrtletí oproti poslednímu čtvrtletí předchozího roku zvedl o 50% a že Google každý den zaznamenává 350 000 nových aktivací telefonů postavených na Androidu.

Pro srovnání, Apple první miliardy nainstalovaných aplikací dosáhl v dubnu 2009 a nyní již překročil deseti miliardovou hranici. Počet nově aktivovaných telefonů s Androidem je však mnohem vyšší, než počet nových iPhonů od Apple, takže se počítá, že Google svého rivala brzy dožene. Apple v současné době nabízí přes 300 000 aplikací, Google přes 200 000.

Zdroj: Techspot

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru