Google zaplatí 500 000 euro za to, že poskytuje Google Maps zdarma

Pařížský soud tento týden nařídil francouzské pobočce Googlu a její mateřské společnosti, aby zaplatili 500 000 euro za to, že nabízejí ve Francii zdarma Google Maps.

Reklama

Zmíněnou částku Google musí zaplatit žalobci, společnosti Bottin Cartgraphes. Navíc pak americký internetový gigant musí ještě zaplatit pokutu ve výši 15 000 euro. “Prokázali jsme ilegálnost strategie Googlu, v rámci které se chtěl zbavit své konkurence na trhu,” řekl právní zástupce Bottin Cartographes Jean-David Scemmama.

Bottin Cartographes nabízejí obdobnou službu s mapami, jako je Google Maps, výhradně pro firmy. Je to vůbec poprvé, co byl Google kvůli Google Maps souzen.

Podle Scemmamy trvala celá kauza dva roky. Francouzský poskytovatel map v procesu tvrdil, že se Google chová monopolně a snaží se o převzetí kontroly nad celým trhem s elektronickými mapami tím, že je nabízí zcela zdarma. Google po vynesení rozsudku prohlásil, že se proti rozhodnutí samozřejmě odvolá a dodal, že i když jsou Google Maps zdarma, stále na trhu čelí značné konkurenci.

Zdroj: CNET


 

Tagy: 

Reklama

Přidat komentář