Google zaplatí 500 000 euro za to, že poskytuje Google Maps zdarma

Pařížský soud tento týden nařídil francouzské pobočce Googlu a její mateřské společnosti, aby zaplatili 500 000 euro za to, že nabízejí ve Francii zdarma Google Maps.
reklama

Zmíněnou částku Google musí zaplatit žalobci, společnosti Bottin Cartgraphes. Navíc pak americký internetový gigant musí ještě zaplatit pokutu ve výši 15 000 euro. "Prokázali jsme ilegálnost strategie Googlu, v rámci které se chtěl zbavit své konkurence na trhu," řekl právní zástupce Bottin Cartographes Jean-David Scemmama.

Bottin Cartographes nabízejí obdobnou službu s mapami, jako je Google Maps, výhradně pro firmy. Je to vůbec poprvé, co byl Google kvůli Google Maps souzen.

Podle Scemmamy trvala celá kauza dva roky. Francouzský poskytovatel map v procesu tvrdil, že se Google chová monopolně a snaží se o převzetí kontroly nad celým trhem s elektronickými mapami tím, že je nabízí zcela zdarma. Google po vynesení rozsudku prohlásil, že se proti rozhodnutí samozřejmě odvolá a dodal, že i když jsou Google Maps zdarma, stále na trhu čelí značné konkurenci.

Zdroj: CNET


 

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru