Google zamýšlí testovat gigabitový internet

Společnost Google není nikdy spokojena s tím, co již umí, což je z pohledu zákazníka příjemné, jelikož se neustále snaží hnát se za něčím novým. Nyní dala na vědomí, že má v úmyslu testovat internet zítřka na dnešních domácnostech.
reklama

Ještě před tím, nežli začnete jásat, musíme doplnit, že se test týká několika lokací v USA, kde si nějakých 50-500 tisíc osob má užívat nadmíru rychlého internetu. Jedná se o tradiční drátěné přípojky, ovšem s rychlostí 1 Gb. Google si od experimentu slibuje nalézt nové cesty, jak zrychlit přístup k modernímu internetovému obsahu.

Služba přirozeně nebude zdarma, což jistě nikdo u podobně rozsáhlého projektu nečekal, ale za „konkurenceschopné“ ceny. Vysokorychlostní internet překvapivě ještě stále není v řadě zemí tak běžný, jak by možná jeden čekal. I samotná Amerika je až na 15. světové pozici.

Zdroj: DeepTech

Autor článku: Petr Hájek

Bývalý redaktor Maxiorla. Pravidelně čtenáře zásoboval novinkami ze světa IT.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru