Google začíná s cenzurou torrentů

Nejpoužívanější vyhledávač na světě, americký Google, podle nových zjištění začal potichu cenzurovat klíčové slovo “torrent.”

Reklama

Z výsledků hledání na Googlu pomalu mizí různá spojení se slovem “torrent” - i když zatím pouze v případě, že použijete funkci Autocomplete, jež doplňuje vaše klíčová slova s tím, jak píšete. Při hledání s vypnutým Autocomplete se výsledky zobrazují jako dříve. Funkce Autocomplete však nevylučuje pouze spojení se slovem “torrent,” ale také “uTorrent,” “BitTorrent,” “RapidShare” a “Megaupload.” A společnostem, které za těmito názvy stojí, se to samozřejmě nelíbí. “I když respektujeme právo Googlu, aby si vyhledávací algoritmus upravil podle potřeby, myslíme si, že uživatelé by měli mít k našim produktům na Googlu stejný přístup, jako v jiných vyhledávačích,” řekl Simon Morris ze společnosti BitTorrent.

“Víme o tom, že některá hledání v kontextu s Rapidshare již nebudou relevantní a mrzí nás, že to poškodí zájmy některých uživatelů,” stojí pak v prohlášení RapidShare, podle kterého “Google zcela zřejmě zašel příliš daleko.” TorrentFreak dodává, že současný seznam cenzurovaných klíčových slov je více méně náhodný - například torrentové aplikace BitComet a Vuze v něm nejsou.

Zdroj: Techspot

Reklama

Komentáře

Ako sa da vypnut Autocomplete? Ja to v nastaveniach vyhladavani nemam.

Asi myslíte toto. Nastavení > Nastavení vyhledávání > Nepoužívat dynamické vyhledávání Google

Tvořím weby. Nabízím poradenství pro Drupal. Jsem na Twitteru.

Nie, myslim Autocomplete (ako je spomenute v clanku, t.j. Suggest alebo po cesky Naseptavac).

http://www.google.com/support/websearch/bin/answer.py?hl=sk&answer=106230

Dynamicke vyhladavie je nieco ine (ked pisem text do vyhladavacieho policka tak Google HNED zobrazuje aj vysledky bez reloadu stranky).

http://www.google.com/support/websearch/bin/answer.py?hl=sk&answer=186610

Uz som na to prisiel: Ked som v Google prihlaseny tak mam v nastaveniach iba moznost vypnut Dynamicke vyhladavie ale nie Autocompletenie. Ked niesom nalogovany tak mam v nastaveniach moznost vypnut aj Autocomplete (ale nie Dynamicke vyhladavanie).

http://img709.imageshack.us/img709/1407/googlenastavenianeprihl.png

http://img233.imageshack.us/img233/3905/googlenastaveniaprihlas.png

To je pekne debilne riesenie od Google. Strasne mi vadi ten naseptavac, pretoze som zvyknuty ze mi tam browser doplna vyrazy ktore som v minulosti hladal a ktore chcem znovu pouzit. Co hladaju ostatni ludia vo svete ma nezaujima....

Rozdiel so zapnutym Autocomplete a bez:

http://img822.imageshack.us/img822/1202/autocomplete.png

prima tip. dika

Přidat komentář