Google začal v prohlížeči Chrome zobrazovat reklamy

Google začal propagovat některé ze svých produktů pomocí reklam v prohlížeči Chrome – a uživatelům se to nelíbí.
reklama

I když nejde o běžné otravné blikající reklamy, ale o pouhé odkazy na produkty Googlu zvýrazněné ve žlutém rámečku, mnoho uživatelů si na ně začlo stěžovat, jelikož se bojí, že Google reklamy rozšíří. Řada uživatelů na oficiálních fórech pohrozila, že s takovou přestanou prohlížeč zcela používat. Na druhou stranu je třeba říci, že Chrome je bezplatný software a Google do něj může dávat reklamy podle libosti. Jedna z reklam například propaguje tzv. Chromebooky, počítače poháněné operačním systémem Chrome OS. 

Server CNET k tomu dodává, že když Google v září 2008 prohlížeč vydával, jasně řekl, že tento software má sloužit k vydělávání peněz. Google také často Chrome využívá k propagování nových webových aplikací a standardů jako WebM nebo WebP. Dobrým příkladem je také chystaná funkce, která umožní ovládat Chrome pomocí gamepadu. Podle Paula Kinlana z Googlu má propojení gamepadu s prohlížečem za cíl přinést konzolové hraní na web. Kromě nativní podpory gamepadu budou bez nutnosti instalace dalších plug-inů s Chromem spolupracovat i webkamery a mikrofony.

Zdroj: Techspot

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru