Google začal s integrací Waze do map pro iOS a Android

Google začal s propojováním své aplikace Google Maps se službou Waze a díky integraci sociálních funkcí Waze by mohl opět prohloubit propast mezi svými mapami a obdobnými řešeními konkurence. 
reklama

Google zaplatil za Waze v létě tohoto roku téměř miliardu dolarů, přičemž podle neoficiálních informací o pět let starý startup měly zájem i společnosti Facebook a Apple. Uživatelé aplikací Google Maps pro iOS a Android budou již brzy moci v reálném čase přijímat zprávy o dopravních problémech zaslané uživateli Waze, mezi něž lze zařadit nehody, uzavírky a další. 

Prozatím bude aktualizace map pro operační systém od Apple a Googlu dostupná pouze pro vybrané země v Americe a Evropě (bez ČR). "Snažíme se o vytvoření map, které bude celá uživatelská komunita moci jednodušeji opravovat," uvedl Biran McClendon z Google Maps. Waze Map Editor nyní navíc obsahuje Google Street View a fotografie ze satelitu. Tým Waze ve svém příspěvku na blogu dodal, že "vizuální nástroje typu Street View posunou Waze opět o krok napřed." Na promo video se můžete podívat zde.

Zdroj: ZDNet

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru