Google začal s integrací Waze do map pro iOS a Android

Google začal s propojováním své aplikace Google Maps se službou Waze a díky integraci sociálních funkcí Waze by mohl opět prohloubit propast mezi svými mapami a obdobnými řešeními konkurence. 

Reklama

Google zaplatil za Waze v létě tohoto roku téměř miliardu dolarů, přičemž podle neoficiálních informací o pět let starý startup měly zájem i společnosti Facebook a Apple. Uživatelé aplikací Google Maps pro iOS a Android budou již brzy moci v reálném čase přijímat zprávy o dopravních problémech zaslané uživateli Waze, mezi něž lze zařadit nehody, uzavírky a další. 

Prozatím bude aktualizace map pro operační systém od Apple a Googlu dostupná pouze pro vybrané země v Americe a Evropě (bez ČR). "Snažíme se o vytvoření map, které bude celá uživatelská komunita moci jednodušeji opravovat," uvedl Biran McClendon z Google Maps. Waze Map Editor nyní navíc obsahuje Google Street View a fotografie ze satelitu. Tým Waze ve svém příspěvku na blogu dodal, že "vizuální nástroje typu Street View posunou Waze opět o krok napřed." Na promo video se můžete podívat zde.

Zdroj: ZDNet

Reklama

Přidat komentář