Google zabudoval preview dokumentů Google Docs přímo do Gmailu

Uživatelé služby Google Gmail, kteří sdílí dokumenty Google Docs se svými přáteli či spolupracovníky, mají nyní k dispozici snadný způsob, jak dokumenty rychle prohlédnout přímo ze své schránky.
reklama

Tým Gmail Labs přidal do oblíbeného freemailu Google Gmail další drobnost, která potěší zejména ty z nás, kteří sdílíme a posíláme mnoho Google Docs dokumentů: Tabulek, textů i prezentací. Jde o to, že nyní si je můžeme předběžně prohlédnout bez toho, aniž by je bylo nutno otevírat v druhém okně či záložce.

Google zabudoval preview dokumentů Google Docs přímo do Gmailu

Služba Preview Content již nějaký čas úspěšně funguje pro YouTube videa, Google Voice, Yelp, Flickr a Picasa alba. Funkci jde zapnout skrze záložku "Labs". Gmail bude poté vždy sám v e-mailu detekovat Docs soubory a zobrazovat jejich jméno i typ přímo pod zprávnou. Uživatel má nyní možnost rychlého náhledu (Show preview) či regulérního otevření v novém okně (Open in new window).

Zdroj: The Register

Autor článku: Petr Hájek

Bývalý redaktor Maxiorla. Pravidelně čtenáře zásoboval novinkami ze světa IT.

reklama

Komentáře k článku

Komentáře

Profile picture for user Jan Polzer

No já to mám teda pořád v původní podobě - HTML, Google Docs a Download. A to i poté, co se přepnu na angličtinu. Žádný preview široko daleko.

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru