Google a Yahoo budou sdílet reklamní prostor

Dva světoví lídři ve vyhledávání - Google a Yahoo oznámili dvoutýdenní experiment, při kterém budou sdílet své reklamní prostory. V průběhu experimentu budou na 3 % stránky Yahoo s výsledky vyhledávání zobrazeny reklamy Googlu. Analytici předpokládají, že účelem tohoto kroku je ještě více ohrozit Microsoft, který nedávno nabídl za Yahoo 44,6 miliard dolarů.
reklama

Microsoft takové spojení kritizuje a tvrdí, že není v zájmu uživatelů obou služeb. Dle slov Brada Smitha, vedoucího konzultanta Microsoftu, by spojení Google a Yahoo vedlo k ovládnutí 90% trhu, což by učinilo trh mnohem méně konkurenceschopným. Yahoo naopak oponuje tím, že toto spojení nutně neznamená to, že Yahoo bude v budoucnu spolupracovat pouze s Googlem. Akcie Yahoo na tento krok reagovaly 7% růstem.

Microsoft také diskutuje se společností News Corp o společné nabídce za vyhledávač Yahoo. Došlo by tak ke kombinaci tří nejnavštěvovanějších stránek: MSN.com, Yahoo a MySpace. V souvislosti s nabídkou za Microsoft se vyplatí zmínit, že Steve Ballmer tuto sobotu dal Yahoo třítýdenní ultimátum, po kterém se současná nabídka Microsoftu může radikálně snížit.

Autor článku: Machi

Bývalý novinkář na Maxiorlovi. Dnes se věnuje vlastním projektům.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru