Google Wave bude žít dál - jako open-source

Google oznámil, že jeho sociální síť Wave nebude ukončena, jak se původně plánovalo, ale poběží i nadále jako open source.
reklama

Projekt Wave měl být „zmražen“ na konci tohoto roku kvůli tomu, že jej používalo málo lidí. Někteří experti přitom při spuštění Wave o této síti mluvili jako o "Facebook Killeru." Vývojář Alex North však včera na oficiální blog Googlu napsal, že se společnost rozhodla uvolnit všechen kód Wave do balíčku s názvem Wave in Box a zpřístupnit jej volně na internetu.

Pokud tak budou mít firmy o Wave zájem, mohou si stáhnout balíček a hostovat síť na vlastním serveru. Jelikož půjde o open source, kdokoli může kód upravovat podle vlastních potřeb. Projekt Wave měl původně sloužit jako nástroj pro spolupráci (konverzaci, vyměňování dat atd.) mezi zaměstnanci v rámci firem.

Zdroj: Google

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru