Google vyplatí za díry v Chrome více peněz

Google oznámil, že zvýší částky, které IT expertům z celého světa vyplácí za chyby objevené v jeho softwaru v rámci Web Vulnerability Reward Program.
reklama

Díky Chromium and Google Web Vulnerability Reward Program bylo za poslední tři roky v produktech Googlu opraveno více než 2000 bezpečnostních děr a Google za to vývojářům a IT expertům z celého světa zaplatil přes dva miliony dolarů. Společnost však neusíná na vavřínech, a tak nyní oznámila, že značně zvýší částky, které za objevené chyby vyplácí. Cílem je zvýšit odměnu za chyby, které podle mínění Googlu nejvíce ohrožují uživatele. Google také vyplatí více peněz tehdy, když expert provede přesnou analýzu chyby a možností jejího zneužití.

V mnoha případech tak objevitel chyby dostane i pětkrát více peněz, než doposud. Například díry, za něž Google doposud vyplácel tisíc dolarů, budou nyní odměňovány pěti tisíci dolary. Vývojáři z Googlu na oficiálním blogu uvedli, že kreativita celé komunity předčila všechna očekávání a stovky milionů uživatelů Chrome jsou díky nim více v bezpečí.

Zdroj: Techspot

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru