Google vyplatí za díry v Chrome více peněz

Google oznámil, že zvýší částky, které IT expertům z celého světa vyplácí za chyby objevené v jeho softwaru v rámci Web Vulnerability Reward Program.

Reklama

Díky Chromium and Google Web Vulnerability Reward Program bylo za poslední tři roky v produktech Googlu opraveno více než 2000 bezpečnostních děr a Google za to vývojářům a IT expertům z celého světa zaplatil přes dva miliony dolarů. Společnost však neusíná na vavřínech, a tak nyní oznámila, že značně zvýší částky, které za objevené chyby vyplácí. Cílem je zvýšit odměnu za chyby, které podle mínění Googlu nejvíce ohrožují uživatele. Google také vyplatí více peněz tehdy, když expert provede přesnou analýzu chyby a možností jejího zneužití.

V mnoha případech tak objevitel chyby dostane i pětkrát více peněz, než doposud. Například díry, za něž Google doposud vyplácel tisíc dolarů, budou nyní odměňovány pěti tisíci dolary. Vývojáři z Googlu na oficiálním blogu uvedli, že kreativita celé komunity předčila všechna očekávání a stovky milionů uživatelů Chrome jsou díky nim více v bezpečí.

Zdroj: Techspot

Reklama

Přidat komentář