Google vylepšil Verify Apps pro Android

Google oznámil, že jeho bezpečnostní funkce pro operační systém Android s názvem Verify Apps nyní obsahuje novovou funkci, jež umožňuje kontrolovat legitimitu aplikací průběžně.

Reklama

Google představil v roce 2012 bezpečnostní funkci s názvem Verify Apps, která aplikaci po stažení otestuje a upozorní na možná nebezpečí. Podle expertů šlo u otevřeného ekosystému o velmi vítanou možnost a Google se tak rozhodl na ní dále pracovat. Nyní Verify Apps umožňuje kontrolovat aplikace pravidelně i poté, co jsou nainstalovány. Pokud by v rámci skenu bylo zjištěno, že aplikace je potenciálně škodlivá, upozorní na to uživatele a nabídne mu možnost ji odinstalovat.

Podle Adriana Ludwiga, jenž má u Androidu na starost bezpečnost, by uživatelé neměli očekávat, že funkce bude mít nějaký znatelnější dopad na výkon jejich zařízení. Skener projede všechny aplikace jednou za několik dnů nebo se může také spustit v případě podezřelého chování (odesílání prémiových sms nebo přístup ke kernelu). Jak však dodává Ludwig, i s vylepšenými funkcemi Verify Apps stále není dostatečným řešením k celkové ochraně uživatelů Androidu před všemi nástrahami.  

Zdroj: Techspot

Reklama

Přidat komentář