Google vylepšil Verify Apps pro Android

Google oznámil, že jeho bezpečnostní funkce pro operační systém Android s názvem Verify Apps nyní obsahuje novovou funkci, jež umožňuje kontrolovat legitimitu aplikací průběžně.
reklama

Google představil v roce 2012 bezpečnostní funkci s názvem Verify Apps, která aplikaci po stažení otestuje a upozorní na možná nebezpečí. Podle expertů šlo u otevřeného ekosystému o velmi vítanou možnost a Google se tak rozhodl na ní dále pracovat. Nyní Verify Apps umožňuje kontrolovat aplikace pravidelně i poté, co jsou nainstalovány. Pokud by v rámci skenu bylo zjištěno, že aplikace je potenciálně škodlivá, upozorní na to uživatele a nabídne mu možnost ji odinstalovat.

Podle Adriana Ludwiga, jenž má u Androidu na starost bezpečnost, by uživatelé neměli očekávat, že funkce bude mít nějaký znatelnější dopad na výkon jejich zařízení. Skener projede všechny aplikace jednou za několik dnů nebo se může také spustit v případě podezřelého chování (odesílání prémiových sms nebo přístup ke kernelu). Jak však dodává Ludwig, i s vylepšenými funkcemi Verify Apps stále není dostatečným řešením k celkové ochraně uživatelů Androidu před všemi nástrahami.  

Zdroj: Techspot

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru