Google vylepšil hlasové hledání

Hlasové vyhledávání je v Chrome na desktopu dostupné již nějakou dobu, nyní se však Google rozhodl jej lépe integrovat také do mobilních zařízení.
reklama

Google vydal přídavek "hotword", díky kterému se prohlížeč přepne do naslouchacího módu vždy, když uživatel vysloví "Ok Google". Jakmile vyhledávač uslyší tato magická slova, zobrazí se uživateli stránka "Speak now" a dále již hlasové vyhledávání funguje tak, jak jej znáte. S tím, jak se blíží vánoční svátky, vývojáři Googlu podotkli, že se tato funkce bude hodit například v kuchyni. "Můžete například při vaření jednoduše říci: OK Google, kolik gramů má jeden šálek?," píší vývojáři na blogu.

Nutno podotknout, že aby funkce byla dostupná, musí být na aktivní záložce v Chrome na zařízení nastaven Google.com nebo stránka s výsledky hledání. U zařízení s Androidem 4.4 lze hlasové hledání zapnout vyřčením povelu i z Home screen. Telefon Moto X pak má speciální hardware, jenž umožňuje mít funkci vždy zapnutou (i když je vypnutý displej). Prozatím přídavek "hotword" podporuje pouze angličtinu.

Zdroj: Techspot

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru