Google vylepšil hlasové hledání

Hlasové vyhledávání je v Chrome na desktopu dostupné již nějakou dobu, nyní se však Google rozhodl jej lépe integrovat také do mobilních zařízení.

Reklama

Google vydal přídavek "hotword", díky kterému se prohlížeč přepne do naslouchacího módu vždy, když uživatel vysloví "Ok Google". Jakmile vyhledávač uslyší tato magická slova, zobrazí se uživateli stránka "Speak now" a dále již hlasové vyhledávání funguje tak, jak jej znáte. S tím, jak se blíží vánoční svátky, vývojáři Googlu podotkli, že se tato funkce bude hodit například v kuchyni. "Můžete například při vaření jednoduše říci: OK Google, kolik gramů má jeden šálek?," píší vývojáři na blogu.

Nutno podotknout, že aby funkce byla dostupná, musí být na aktivní záložce v Chrome na zařízení nastaven Google.com nebo stránka s výsledky hledání. U zařízení s Androidem 4.4 lze hlasové hledání zapnout vyřčením povelu i z Home screen. Telefon Moto X pak má speciální hardware, jenž umožňuje mít funkci vždy zapnutou (i když je vypnutý displej). Prozatím přídavek "hotword" podporuje pouze angličtinu.

Zdroj: Techspot

Reklama

Přidat komentář