Google vydal zdrojový kód Androidu 3.0 a 4.0

Google vydal zdrojový kód nové verze svého operačního systému s přídavkem Ice Cream Sandwitch, takže mu výrobci mohou začít přizpůsobovat svá zařízení.
reklama


Android 4.0 je první verzí tohoto operačního systému, která je optimalizovaná pro tablety i smartphony. V prohlášení na oficiálním blogu Jean-Baptiste Queru z Googlu oznámil, že vydaný kód je vlastně verze 4.0.1, což je ta samá verze, která bude nainstalována na telefonu Samsung Galaxy Nexus. Google byl ze strany výrobců velmi kritizován na počátku tohoto roku, jelikož nechtěl vydat zdrojový kód Androidu Honeycomb, což výrobcům způsobilo komplikace.


"Toto vydání obsahuje zdrojový kód k Honeycombu, jelikož byl však Honeycomb tak trochu nedokonalý, chceme, aby se všichni soustředili na Ice Cream Sandwitch," uvedl Queru. Kód je ke stažení dostupný zde. Google na zítřek také svolal konferenci, na které nejspíše oznámí, že smartphone Galaxy Nexus bude vydán dříve, než bylo původně v plánu.

Zdroj: Techspot

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Komentáře

návštěvník

Android 3.0 by Google měl spíš už co nejvíc polikvidovat a ne ještě vydávat jeho kód, protože s vydáním Androidu 4.0 ztratila tahle verze úplně smysl a naopak zbytečně zvětšuje fragmentaci toho systému, tím že se někde ještě vůbec objevuje...

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru