Google vydal Octane - benchmark pro prohlížeče

Google se již dlouho snaží o to, aby byl web co možná nejrychlejší. Kvůli tomu se před časem pustil i do svého prohlížeče Chrome a nyní vydává Octane, benchmark pro webové prohlížeče.
reklama

Octane se podle Googlu odlišuje od ostatních benchmarků hned v několika ohledech. I když jde prakticky jen o předělanou verzi benchmarku V8, nový program přináší testování pomocí pěti nových aplikací.

Podle Googlu je Octane založen na "nezávislých aplikacích a knihovnách" tak, že by měl nabídnout realističtější výsledky, než jakýkoli jiný benchmark. A který prohlížeč je ři testování výkonnosti podle Octane nejlepším ? Světě div se, Chrome. 

I když to, že je Octane založen na známých webových aplikacích zní velmi transparentně, najdou se určitě některé hlasy, podle kterých je nový benchmark Googlu pouze jinou formou propagace Chrome. Nebo je Chrome opravdu tak rychlý?

Google Octane

Mezi aplikacemi, které Octane využívá, je například open-sourceový GameBoy emulátor, Mandreel (3D engine), Pdf.js (open-sourceová PDF čtečka Mozilly), Box2DWeb (populární 3D engine) a CodeLoad. Zdrojový kód pro vývojáře je dostupný zde, samotní uživatelé si Octane mohou otestovat tady.

Zdroj: Techspot

 

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru