Google vydal App Launcher pro Windows

Google vydal Chrome App Launcher pro Windows, který v sobě kombinuje funkce taskbaru a doku, jež jsou běžné u tradičních desktopových operačních systémů.

Reklama

Software, který byl původně určený pro OS Chrome, funguje jako hub pro všechny aplikace Chrome, jež lze pomocí něj spouštět rychle z desktopu. Program je dostupný pro Windows 7/8, přičemž vývojáři údajně pracují i na verzi pro OS X. Launcher sedí v taskbaru desktopu a uživateli umožní rychlý přístup do Chrome Store a k jakékoli aplikaci nainstalované v prohlížeči Chrome. Navíc pomocí něj lze také spravovat soukromí, síť, jazyk a nastavení stahování prohlížeče či přepínat mezi různými Google účty.

Na první pohled není App Launcher nic víc, než soubor odkazů, které se načtou ve vašem prohlížeči. S rozvojem desktopových notifikací a tzv. packaged apps však webová řešení již brzy mohou silně konkurovat zavedeným desktopovým platformám. Packaged apps jsou aplikace napsané ve standardním webovém jazyku, které však běží mimo prohlížeč a fungují i offline. V kombinaci s desktopovými notifikacemi se chovají jako jakákoli jiná aplikace - jsou však kompatibilní se všemi platformami a vždy aktuální. Jako příklad lze uvést Pocket nebo Wunderlist. Pokud se tyto aplikace u vývojářů uchytí, Google App Launcher může usnadnit přechod od nativních aplikací pro Windows či Mac k těmto webovým aplikacím.

Zdroj: Techspot

Tagy: 

Reklama

Přidat komentář