Google vydal App Launcher pro Windows

Google vydal Chrome App Launcher pro Windows, který v sobě kombinuje funkce taskbaru a doku, jež jsou běžné u tradičních desktopových operačních systémů.
reklama

Software, který byl původně určený pro OS Chrome, funguje jako hub pro všechny aplikace Chrome, jež lze pomocí něj spouštět rychle z desktopu. Program je dostupný pro Windows 7/8, přičemž vývojáři údajně pracují i na verzi pro OS X. Launcher sedí v taskbaru desktopu a uživateli umožní rychlý přístup do Chrome Store a k jakékoli aplikaci nainstalované v prohlížeči Chrome. Navíc pomocí něj lze také spravovat soukromí, síť, jazyk a nastavení stahování prohlížeče či přepínat mezi různými Google účty.

Na první pohled není App Launcher nic víc, než soubor odkazů, které se načtou ve vašem prohlížeči. S rozvojem desktopových notifikací a tzv. packaged apps však webová řešení již brzy mohou silně konkurovat zavedeným desktopovým platformám. Packaged apps jsou aplikace napsané ve standardním webovém jazyku, které však běží mimo prohlížeč a fungují i offline. V kombinaci s desktopovými notifikacemi se chovají jako jakákoli jiná aplikace - jsou však kompatibilní se všemi platformami a vždy aktuální. Jako příklad lze uvést Pocket nebo Wunderlist. Pokud se tyto aplikace u vývojářů uchytí, Google App Launcher může usnadnit přechod od nativních aplikací pro Windows či Mac k těmto webovým aplikacím.

Zdroj: Techspot

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru