Google vydá nový SDK pro své chystané chytré hodinky

Google plánuje v příštích dvou týdnech vydat software development kit, který vývojářům umožní vytvářet aplikace pro jeho chystané chytré hodinky.
reklama

V neděli to oznámil Sundar Pichai, senior vice prezident pro Android, aplikace a Chrome během debaty na konferenci v Austinu. "Během dvou týdnů vydáme první vývojářský SDK pro Android," uvedl Pichai. "Díky němu získají vývojáři představu o tom, jak vidíme trh." Pichai dále v přirovnání revoluce v oblasti chytrých hodinek a high-tech brýlí typu Google Glass uvedl, že cílem Googlu je dostat Android i mimo smartphony a tablety. 

Očekává se, že Google odhalí více o svém operačním systému určeném pro smartwatch později v tomto měsíci. Americký gigant údajně spolupracuje na vývoji chytrých hodinek s jihokorejskou společností LG a plánuje toto zařízení představit na konferenci I/O v červnu. Nový operační systém má být postaven především na hlasovém asistentovi Google Now a vyhledávacích funkcích, které jsou také hlavním motorem Google Glass. Podle analytické společnosti Juniper Research se má na trhu s chytrými hodinkami v roce 2018 protočit 19 miliard dolarů.

Zdroj: CNET

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru