Google vydá nový SDK pro své chystané chytré hodinky

Google plánuje v příštích dvou týdnech vydat software development kit, který vývojářům umožní vytvářet aplikace pro jeho chystané chytré hodinky.

Reklama

V neděli to oznámil Sundar Pichai, senior vice prezident pro Android, aplikace a Chrome během debaty na konferenci v Austinu. "Během dvou týdnů vydáme první vývojářský SDK pro Android," uvedl Pichai. "Díky němu získají vývojáři představu o tom, jak vidíme trh." Pichai dále v přirovnání revoluce v oblasti chytrých hodinek a high-tech brýlí typu Google Glass uvedl, že cílem Googlu je dostat Android i mimo smartphony a tablety. 

Očekává se, že Google odhalí více o svém operačním systému určeném pro smartwatch později v tomto měsíci. Americký gigant údajně spolupracuje na vývoji chytrých hodinek s jihokorejskou společností LG a plánuje toto zařízení představit na konferenci I/O v červnu. Nový operační systém má být postaven především na hlasovém asistentovi Google Now a vyhledávacích funkcích, které jsou také hlavním motorem Google Glass. Podle analytické společnosti Juniper Research se má na trhu s chytrými hodinkami v roce 2018 protočit 19 miliard dolarů.

Zdroj: CNET

Reklama

Přidat komentář