Google volá po "reformě" ve vydávání aktualizací pro software

Jen pár dnů před začátkem bezpečnostní konference Black Hat Google opravil několik závažných chyb ve svém prohlížeči Chrome.
reklama

Za dvě chyby, na které byly vydány záplaty Google zaplatil po 3133 dolarech dvěma bezpečnostním expertům. Navíc Google zaplatil menší obnos i za jednu středně kritickou chybu. Aktualizace na chyby v Chrome přicházejí jen dva týdny po té, co Google zvedl odměnu za nalezení chyby v Chrome z 1337 dolarů na 3133 dolarů. Google na svém blogu také včera volal po "reformě" v přístupu k vydávání aktualizací. Snahou internetového gigantu je, aby společnosti produkující software reagovaly na chyby ve svých programech mnohem rychleji, než je tomu nyní. Navíc by podle "reformy" o které se Google zmiňuje, měli bezpečnostní experti oznamovat chybu v softwaru až po té, co pro ni tvůrce daného programu bude mít připravenou aktualizaci.

Dnes je to tak, že o chybě se ví i několik týdnů před vydáním aktualizace (a počítačoví piráti jí v tomto mezidobí samozřejmě znužívají), neboť výrobce softwaru a člověk, který chybu nalezne, spolu své činnosti nekoordinují. "Čím dál více výrobců softwaru volá po nějakých pravidlech, které by zrušily časovou bublinu mezi zveřejněním chyby a vydáním aktualizace. Zásadním způsobem by to zvýšilo bezpečnost uživatelů," uvedl Google na svém blogu.

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru