Google Voice Search pro Android přináší podporu slovenštiny

Google zpřístupnil svou službu Voice Search pro Android v 13 nových jazycích, takže ji celkem nabízí ve dvaačtyřiceti jazycích a šestačtyřiceti zemích světa.
reklama

Jak oznámil na oficiálním blogu produktový manažer Bertrand Damiba, díky přidaným jazykům bude službu moci využívat 100 milionů nových uživatelů. Všechny nové jazyky jsou evropské: baskitčtina, rumunština, bulharština, slovenština, finština, katalánština, galicijština, maďarština, islandština, srbština, švédština, norština a evropská portugalština. Přidání nové řeči do Google Voice Search vyžaduje podle Damiby sesbírat stovky tisíc slov a pojmů od dobrovolníků. Google na své technologii rozpoznání hlasu pracuje již několik let a samozřejmě přiznává, že přidání některých jazyků je jednodušší a u některých je to těžší.

"Zatímco jazyky jako rumunština ctí pravidla, jiné, jako třeba švédština, vyžadovaly, abychom najmuli rodilé mluvčí, kteří nám museli poskytnout výslovnost tisíců slov," napsal Damiba a dodal, že čím více uživatelů Voice Search používá, tím je služba přesnější. Android 2.2 a novější má Voice Search zabudovaný v sobě, uživatelé předchozích verzí si službu musí stáhnout z Google Play.

Zdroj: PCW
Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru