Google varuje uživatele před virem

Google začal některým uživatelům zobrazovat zprávu, že je jejich počítač infikován škodlivým kódem.
reklama

Společnost to uvedla na svém blogu s tím, že její technici při rutinní kontrole v jednom z datových center zjistili neobvyklou aktivitu. Jakmile se inženýři Googlu problémem začali více zabývat, ukázalo se, že skupina uživatelů je infikovaná virem, jenž je distribuován falešným antivirovým programem. Google jim tak začal od včerejška zobrazovat toto upozornění. Podle vyjádření Googlu jen za první den na výzvu reagovaly stovky tisíc lidí a proskenovali své počítače funkčním antivirem. Podle odhadů jsou virem nakaženy ještě několik milionů počítačů s Windows.

Falešný antivirus má však stovky variant a Google upozorňuje na to, že jeho stránky uživatele upozorní pouze na některé, které používají speciální formu přesměrování přes proxy, na kterou přišli jeho inženýři v datacentru. Pokud se chcete ujistit, že váš počítač není infikován, můžete si stáhnout Microsoft Security Essentials a Malwarebytes Antimalware, oba jsou dostupné zcela zdarma.

Zdroj: Techspot

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru