Google varuje před novým proti-pirátským zákonem

Google varuje před novým zákonem, který by měl dát držitelům copyrightů větší práva.
reklama

Zákon s názvem Protect IP Act, který je nyní v americkém Kongresu a má podporu jak Demokratů, tak Republikánů, je velmi podobný britskému zákonu s názvem Digital Economy Act, jenž byl schválen dříve. Americká verze zákona jde však ještě o krok dál a umožňuje držitelům ochranných práv, aby u soudu žádali o soudní příkazy proti webovým stránkám, na kterých jsou umístěny odkazy na ilegální obsah (tj. obsah není umístěn na těchto stránkách, ale ony na něj pouze odkazují). Uživatelé, kteří si tento obsah zobrazují, by navíc mohli být odpojováni od internetu. S tím však Google nesouhlasí. "Pokud bude schválen a podepsán zákon, který by takto omezoval svobodu na internetu, budeme proti němu dále bojovat," řekl Eric Schmidt s tím, že vlády po celém světě by si měly dát velký pozor na takové zákony, neboť jde o velmi komplexní problém.

Jakmile by totiž jednou bylo povoleno odpojovat od internetu uživatele, kteří si stahují nedovolený obsah (tj. chráněný ochrannou známkou), otevře se tím podle Schmidta možnost, aby tuto metodu vlády začaly používat k omezování svobody projevu. "Nezdá se mi to správné, byl bych s tím velmin opatrný," varoval Schmidt. Není divu, že organizace Motion Picture Association of America (MPAA), která za zákonem stojí, se proti vyjádřením představitele Googlu včera rychle ohradila s tím, že jsou "pokrytecká a poskytovatel internetu rozhodně nestojí nad zákonem."

Zdroj: PCW

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru