Google varoval 20 000 stránek, které by mohly být infikovány škodlivým kódem

Google oznámil, že varoval přes dvacet tisíc webových stránek, nad kterými útočníci mohli převzít kontrolu nebo jsou infikované škodlivým kódem.
reklama

"Především si myslíme, že do některých webových stránek byl vložen třetí stranou JavaScript, který uživatele může přesměrovávat na nebezpečné webové stránky," napsal na blog Google Search Quality tým s tím, že webmasteři by měli hledat především soubory obsahující "eval(function(p,a,c,k,e,r)". Tento kód útočníci mohli vložit do HTML, JavaScriptu a PHP souborů na webu,“ uvedl Google. Někteří administrátoři pak byli varováni, že mohla být pozměněna konfigurace jejich serveru. "V důsledku toho některé webové stránky mohou v určitých situacích zobrazovat škodlivý obsah," dodal Google. 

Není to poprvé, co Google varoval vlastníky webových stránek o jejich napadení, "Je součástí naší práce, abychom k webmasterům byli upřímní a odváděli jsme kus své práce v boji proti škodlivým kódům," řekl mluvčí společnosti. "Nejde o žádnou novinku, s webmastery komunikujeme velmi často a vždy jsme to dělali". Například v červenci minulého roku Google vyřadil více než 11 milionů URL z domény "co.cc", protože byly zneužívány hackery.

Zdroj: PCW
Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru