Google vám najde nejnižší cenu pro nákup zboží

Na vyhledávání cen zaměřené weby a katalogy eshopů se mohou začít třást. Google spustil službu Nakupování, která prohledává ceny produktů v eshopech. Vše je samozřejmě i v češtině a k dispozici je tak obrovský katalog prodejců.
reklama

Bylo jen otázkou času, kdy Google využijte svůj potenciál k tomu, aby z indexovaných stránek posbíral informace o cenách nabízeného zboží. Nyní se to stalo skutečností.

Stačí, když do vyhledávacího políčka zadáte název produktu a necháte najít příslušné stránky. Poté si rozklepněte odkaz Zobrazit možnosti a v levém panelu klepněte na odkaz Nakupování.

Nalezené stránky se přepnou do režimu hledání cen, přičemž nalezené výsledky můžete podle ceny také vyfiltrovat. Řazení zatím chybí.

Nakupování Google

Nakupování Google

Je otázkou, jak tato nová funkce zahýbe s pozicemi vyhledávačů cen, jako je Zboží.cz nebo Heureka.cz. Jen tak pro zajímavost: Ve výsledcích hledání cen se mimo jiné objevuje i právě zmíněná Heureka.cz.

Zdroj: Tisková zpráva Google Česká republika

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal, WordPress a Symfony. Acquia Certified Developer & Site Builder. Autor několika knih o Drupalu. Web Development Director v Lesensky.cz. Ve volných chvílích podnikám výlety na souši i po vodě. Více se dozvíte na polzer.cz.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru