Google v Gmailu usnadní odhlašování reklamních mailů

Google ve snaze zjednodušit uživatelům zrušení odběru reklamních e-mailů přidává do svého Gmailu dobře viditelné tlačítko "Unsubscribe". Google to oznámil na konferenci Messaging, Malware a Mobile Anti-Abuse Working Group v San Franciscu s tím, že tyto odkazy bývají běžně umístěny vespod mailu tak, aby byly co možná nejméně viditelné.
reklama

Uživatelé Gmailu nebudou muset nic nastavovat, jelikož se odkaz automaticky zobrazí nahoře ve zprávě vedle jména a emailové adresy odesílatele. Pokud příjemce na odkaz klikne, Google odešle odesílateli mailu automatickou zprávu s žádostí o vynětí adresy uživatele pro budoucí sdělení.

Je však třeba si uvědomit, že půjde pouze o požadavek. I to však uživateli usnadní práci, jelikož nebude muset projít standardní procedurou na webu odesílatele. Navíc se sníží šance, že uživatelé budou nahlašovat legitimní reklamní emaily jako spam. V minulém roce Google představil na svém Gmailu nový inbox, díky kterému je velmi nepravděpodobné, že se uživatelům reklamní maily vůbec při prvotním zkoumání příchozí pošty zobrazí.

Zdroj: Techspot

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru