Google v Gmailu usnadní odhlašování reklamních mailů

Google ve snaze zjednodušit uživatelům zrušení odběru reklamních e-mailů přidává do svého Gmailu dobře viditelné tlačítko "Unsubscribe". Google to oznámil na konferenci Messaging, Malware a Mobile Anti-Abuse Working Group v San Franciscu s tím, že tyto odkazy bývají běžně umístěny vespod mailu tak, aby byly co možná nejméně viditelné.

Reklama

Uživatelé Gmailu nebudou muset nic nastavovat, jelikož se odkaz automaticky zobrazí nahoře ve zprávě vedle jména a emailové adresy odesílatele. Pokud příjemce na odkaz klikne, Google odešle odesílateli mailu automatickou zprávu s žádostí o vynětí adresy uživatele pro budoucí sdělení.

Je však třeba si uvědomit, že půjde pouze o požadavek. I to však uživateli usnadní práci, jelikož nebude muset projít standardní procedurou na webu odesílatele. Navíc se sníží šance, že uživatelé budou nahlašovat legitimní reklamní emaily jako spam. V minulém roce Google představil na svém Gmailu nový inbox, díky kterému je velmi nepravděpodobné, že se uživatelům reklamní maily vůbec při prvotním zkoumání příchozí pošty zobrazí.

Zdroj: Techspot

Reklama

Přidat komentář