Google v Chrome opravil 7 bezpečnostních děr

Google jen několik dnů před real-time hackerskými soutěžemi Pwnium a Pwn2Own opravil ve svém webovém prohlížeči Chrome sedm bezpečnostních děr, z čehož čtyři jsou označeny jako vysoce nebezpečné.
reklama

Nová bezpečnostní aktualizace pro Chrome na Windows, Macu a Linuxu přináší patch pro čtyři díry označené jako vysoce nebezpečné, což je jen stupínek pod nejvyšším označením "kritické". Tři z nich jsou v renderovacím enginu V8 a jedna v interní verzi Flash Playeru. Tři díry byly nalezeny nezávislými bezpečnostními experty, kteří za svou práci celkem od Googlu obdrželi v přepočtu 160 000 Kč (konkrétně 4000,  3000 a 1000 dolarů).

Čtvrtá bezpečnostní díra s označením vysoce neubezpečená byla objevena zaměstnanci Googlu. Google odmítl komentovat, zda je to náhoda, že bezpečnostní patch byl vydán takto těsně před oběma hackerskými soutěžemi. Americký gigant však vydává bezpečnostní patche pro Chrome nepravidelně.

Zdroj: CNET

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru