Google uvedl další praktický nástroj pro vývojáře webů

Společnost Google poměrně nenápadně zařadila do své široké nabídky služeb další kousek: Nese jméno „Google Browser Size“ a slibuje pomoci developerům určit, kolik procent z jejich webu je právě viditelných.
reklama

Firma Google pečlivě sleduje nejen cizí, ale také vlastní weby, díky čemuž zjistila, že mnoho lidí nevidí tlačítko Download na webu Google Earth. Přepracování stránky (a tedy odbourání nutnosti kvůli tlačítku scrollovat) zvýšilo počet downloadů o velmi slušných 10 %!

Nástroj funguje tak, že nahraje konkrétní stránku na pozadí pastelových barevných ploch s pixely i procenty, takže je tvůrce okamžitě zpraven o tom, jak bude web vypadat v nejběžnějších rozlišeních a formátech. Obecně samozřejmě platí, že čím blíže směrům nahoru a vlevo, tím spíše bude prvek vidět.

Google Browser Size najdete na adrese browsersize.googlelabs.com.

Zdroj: DeepTech

Autor článku: Petr Hájek

Bývalý redaktor Maxiorla. Pravidelně čtenáře zásoboval novinkami ze světa IT.

reklama

Komentáře k článku

Komentáře

Profile picture for user Jan Polzer

Když na to koukám, je to sice fajn pomůcka, ale použitelná v podstatě jen na výšku. Třeba u Maxiorla už to vyhledávací boxík nahoře zahrnuje do oblasti, kterou vidí jen 50 % lidí. Což je blbost. Zkreslení je totiž dáno tím, že ty naznačené oblasti jsou počítány od levého horního rohu.

Google Browser Size už pak nereflektuje na to, že nějaký web je sice stavěn na šířku okolo 1000 px, ale na větším rozlišení je pochopitelně centrován.

Takže plně použitelný je Google Browser Size jen pro weby, které jsou vždy zarovnány k levému kraji okna prohlížeče.

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru