Google umožní blokování nepohodlných odkazů ze svého hledání

Google dnes začal v anglické verzi svého vyhledávače uživatelům umožňovat blokování nepříjemných webových stránek.
reklama

Seznam blokovaných stránek bude přístupný pod odkazem Nastavení vyhledávání nebo Spravovat blokované stránky. Pokud kliknete na druhý zmíněný odkaz, můžete si zobrazit podrobné informace o blokovaných webech, blokovat nové stránky nebo weby z toho seznamu vymazat. Podle Googlu se blokování stránek hodí především v případech, kdy kliknete na nějaký odkaz a stránka vám nejen nenabídne požadovaný obsah, ale bude vás nějakým způsobem také obtěžovat. V tom případě stačí v prohlížeči kliknout na tlačítko Zpět a vrátit se na výsledky hledání v Googlu. Vedle odkazu na web uvidíte nově tlačítko "Blokovat všechny výsledky z něco.cz."

K vyřazení určité webové stránky z vašeho hledání musíte být připojeni ke svému Google účtu. "Přidali jsme tuto funkci, protože věříme, že byste měli mít kontrolu nad svými výsledky. Navíc využijeme data takto poskytnutá uživateli k vyhodnocování daných webových stránek. Možnost blokování webových stránek uvidí při svém vyhledávání lidé užívající Google.com v angličtině od 11.3.2011. Uživatelé lokalizovaných verzí Googlu se dočkají v blízké budoucnosti," uvedl včera na svém oficiálním blogu Google.

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru