Google ukončí provoz několika služeb

Google oznámil, že opět nastal čas na „jarní úklid“ v rámci kterého ukončí fungování služeb jako Reader, Building Maker nebo Cloud Connect.
reklama

Asi nejpoužívanější službou, která končí, je Google Reader. Jde o webový program umožňující předplatné news feeds z různých webových stránek. Google Reader byl spuštěn v roce 2005 a navzdory tomu, že má své skalní fanoušky se počet jeho uživatelů podle Googlu v posledních letech rapidně zmenšil. Služba bude zrušena od 1. července, což dává uživatelům a vývojářům spoustu času na export dat ke konkurenci.

Kromě Readeru Google ukončí také provoz CalDav API, Google Building Makeru, Google Cloud Connect, Google Voice App pro BlackBerry, Search API pro nakupování a Snapseed Desktop pro Mac a Windows. Datum ukončení jednotlivých služeb se liší, do 16. září však již nebude funkční ani jedna z nich. Když započítáme i výše zmíněné produkty, Google od roku 2011 již zrušil přes 70 funkcí a služeb.

Zdroj: Techspot

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru