Google TV dorazí do Evropy

Eric Schmidt tento týden na každoročním Televizním festivalu v Edinburghu oznámil, že služba Google TV do Evropy dorazí počátkem příštího roku.
reklama

Služba Google TV byla původně spuštěna v říjnu 2010 a odborníci ji moc dobře nehodnotili - především kvůli slabé nabídce dostupného obsahu. A špatně se prodávaly i televizory Sony Bravia, které měly Google TV v sobě integrovanou. Otázkou je, jak služba uspěje v Evropě. Představitelé velkých britských kabelových stanic jako Sky nebo Virgin Media se podle svých vyjádření nebojí, že by Google TV zasadil jejich byznysu nějakou ránu.

"Chceme podporovat stávající průmysl dodáním otevřené platformy Google TV, ze které se může vyvinout televize další generace - stejně tak jako jsme zpřístupnili Android, jenž se stal úspěšnou otevřenou platformou pro současné mobilní telefony," řekl Schmidt. "Někteří lidé v USA se báli, že budeme chtít zaběhnutým stanicím konkurovat, náš záměr je však opačný..." Analytici však dodávají, že stejně jako v USA, i v Evropě bude mít Google problém přesvědčit placené televizní stanice, že jim chce svou technologií pomoci a ne naopak.

Zdroj: Techspot

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru