Google TV bude již na podzim

Vývojáři na včerejší konferenci projektu Google TV aplaudovali a ihned po jeho představení vystoupili zástupci Sony a Intelu s tím, že se do projektu zapojí a televizní sety budou dostupné před letošními Vánocemi.
reklama

Klíčovým prvkem Google TV je vyhledávací pole na obrazovce televizoru, které je stejné jako na webové stránce Googlu. Díky tomuto oknu uživatelé mohou hledat právě běžící programy a další obsah na webu a spouštět jej stisknutím jednoho tlačítka. Televizory pro tento projekt bude jako první dodávat Sony a v USA se objeví na podzim - Intel pak do nich bude dodávat procesory Atom, které je budou pohánět. Logitech bude k televizorům dodávat příslušenství a DISH Network do nich bude integrovat své satelitní služby.

"Video by mělo být zobrazováno na největší, nejlepší a nejsvětlejší obrazovce v době. A to je TV. Ne počítač nebo telefon," řekl Rishi Chandra z Googlu s tím, že televize přinese nové diváky, kteří budou využívat mimo jiné jeho web YouTube a sledovat videa online. "Ten koncept je dobrý, ale přijde mi to tak trochu nedodělané. Někdo jako Apple to bude dělat taky. A bude to dělat dobře," vyjádřil se ke Google TV analytik Daniel Ernst. Apple v současné době již podobnou službu nabízí, její obliba se však s jeho dalšími produkty jako je iPad nebo iPhone nedá srovnat.

Zdroj: Reuters

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru