Google Toolbar a FeedBurner nově i s kratšími URL

Společnost Google před několika dny uvedla aktualizované verze svých služeb Google Toolbar a Google FeedBurner, které mimo další věci nabízí i jednu vítanou novinku jménem Google URL Shortener.
reklama

Služby známé jako zkracovače adres nejsou žádnou novinkou, již roky je nabízí pěkná řádka firem. Není proto divu, že si i návrháři v Google uvědomili, že by bylo vhodné nabízet podobnou službu i v čistě Google stylu – a jak řekli, tak udělali. Google URL Shortener je tu.

Služba funguje velmi tradičním způsobem: Dlouhou URL adresu umí převést na kratší, takže třeba „www.mojesluzba.com/QX43V3XV8YU7UIN11IVJAOT2KA/1684321321“ či podobně šíleně znějící odkaz lze vyměnit za patřičně kratší a elegantnější URL začínající s http://goo.gl/. Pozor ale – Google URL Shortener je určen výhradně pro produkty Google, přímo jej používat nelze, toliko skrze Google Toolbar a Google FeedBurner. Tak snad časem...

Zdroj: Google Blogs

Autor článku: Petr Hájek

Bývalý redaktor Maxiorla. Pravidelně čtenáře zásoboval novinkami ze světa IT.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru