Google tlačí na OEM: používejte nejnovější verzi Androidu

Minulý měsíc se objevila informace o tom, že Google zatlačil na Samsung, aby si příliš neupravoval rozhraní Androidu a nyní to vypadá, že americká společnost chce získat nad svým operačním systémem ještě větší kontrolu. 
reklama

Podle portálu Android Police Google zformuloval novou politiku, podle které pokud se OEM chtějí kvalifikovat do Google Mobile Services (GMS ) - aka Google Apps - měli by na svá nová zařízení již při jejich prodeji nainstalovat nejnovější verzi Androidu. Google již od tohoto měsíce nebude autorizovat zařízení, která běží na Androidu 4.2 a starším. Po dubnu 2014 pak již OEM "nebudou moci" vydávat zařízení s Androidem 4.2 a starším, přičemž to samé bude platit pro Android 4.3 po červenci 2014.

"U GMS bude existovat povolovací okno, v rámci kterého budou maximálně do devíti měsíců po vydání další verze Androidu povolována zařízení běžící na starší verzi," stojí v memu. Zatímco výrobce novinka příliš nepotěší, uživatelé se mohou těšit na to, že se rychleji dostanou k nejnovější verzi Androidu.

Zdroj: Techspot

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru