Google: tiskněte na dálku z jakéhokoli zařízení

Google dnes představil velmi zajímavé schéma týkající se vzdáleného tisku, který by měl umožňovat operační systém Chrome od Googlu, který se na trhu objeví ke konci tohoto roku. Co se týče tisku, má Google vizi, podle které vaše aplikace budou moci vzdáleně tisknout na tiskárně, kterou máte doma - bez jakékoli bezdrátové či přímé komunikace s tiskárnou, jen za pomoci internetu. Google není první společností, která s touto myšlenkou přišla.
reklama

Například Hewlett Packard v současné době nabízí technologii s názvem "HP Remote Printing," která uživateli umožní tisknout dokumenty, když je na cestě, pomocí komunikace s tiskárnami přes internet.

Google však jde ještě dál - chce odstranit problémy s drivery a kompatibilitou mezi různými zařízeními, se kterými se uživatelé Windows musejí často potýkat tím, že v rámci Chrome OS bude běžet software, který dokáže komunikovat se všemi zařízeními, které si přidáte. "Díky doplňku, která mají všechny operační systémy a všechna zařízení společná - přístupu k internetu - dnes představujeme projekt s názvem Google Cloud Print.

Službu, která umožní jakékoli aplikaci (internetové, desktopové či mobilní) na jakémkoli zařízení tisknout na jakékoli tiskárně," napsal včera na svůj blog Google. "Než aby uživatel musel být při tisknutí závislý na operačním systému (nebo driverech), mohou aplikace použít Google Cloud Print, který se o celý proces tisku postará a odešle dokument určený pro tisk zvolené tiskárně," dodal Google. Uvidíme, jak bude Google schopný své plány zrealizovat.

Operační systém Chrome OS je open-source, což znamená, že Google postupně zpřístupňuje jeho zdrojový kód a na jeho vývoji se může teoreticky podílet každý. Tento operační systém bude určen především pro netbooky a tablety.

Zdroj: DailyTech

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru