Google testuje novou funkci +1

Google do svého vyhledávače přidal novou funkci, která uživatelům umožní hodnotit kvalitu zobrazených odkazů.
reklama

Funkce, jež byla pojmenována +1 (plus jedna), není ničím novým pro uživatele různých diskusních fór, kteří díky ní mohou dát najevo, že souhlasí s příspěvkem jiného uživatele. Tlačítko +1 se v budoucnu zobrazí u všech odkazů ve výsledcích hledání, díky čemuž budete moci doporučit specifickou stránku nebo dokonce i reklamu. Google bude ve výsledcích hledání upřednostňovat stránky, kterým jste vy nebo vaši přátelé udělili +1 bod. "Krása +1 je v jeho relevanci - dostanete ta správná doporučení (protože jsou od lidí, na kterých vám záleží) v ten pravý čas (když se právě díváte na daný odkaz)," stojí v prohlášení Googlu.

Google doufá, že si jeho nové tlačítko najde cestu i na sociální sítě jako je Facebook a Twitter, takže by uživatelé mohli hodnotit informace na celém internetu. Funkci +1 v současné době mohou zkoušet anglicky mluvící uživatelé na experimentální vyhledávací stránce Googlu. Nová funkce však již sklidila i kritiku. "Proč bych klikal na +1 u odkazu na stránku ještě před tím, než jsem si ji opravdu zobrazil a proč bych přecházel zpět na výsledky poté, co jsem zjistil, že jde o kvalitní stránku?" ptá se například Alex Rainert ze společnosti Foursquare.

Zdroj: Techspot

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru