Google testuje nové metody šifrování

Google u své cloudové služby Google Drive testuje novou metodu šifrování dat, která by měla lépe chránit jeho uživatele.
reklama

Podle portálu CNET chce internetový gigant lépe chránit soukromí svých uživatelů především před pokusy americké vlády o přístup k jejich datům. V rámci programu PRISM mohou různé americké vládní agentury získat přístup k obrovskému množství dat na internetu. Použití kvalitního šifrování je proto velmi důležité. Řada společností používá k bezpečnému přenosu dat SSL a HTTPS a stejně tak i Google. Je však třeba si uvědomit, že data jsou chráněna jen při jejich přenosu z jednoho bodu do druhého a ukládána jsou podle Googlu v nešifrovaném stavu.

Šifrování dat s sebou přináší řadu problémů včetně obtíží při jejich indexaci a vyhledávání a zvyšuje náklady na počítačové zdroje. Nedávno se objevily informace o tom, že NSA měla přímý přístup k datům Microsoftu a americká společnost jí poskytla klíč k dešifrování dat na svých serverech. Je tak velmi pravděpodobné, že podobně s vládou spolupracoval i Google. I když konkrétní informace o nové metodě šifrování Googlu nebyly zatím zveřejněny, experti předpokládají, že Google plánuje omezit i svůj vlastní přístup k datům uloženým na severech Drive a přístup k šifrovacím klíčům bude mít jen koncový uživatel.

Zdroj: Techspot

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru