Google testuje nové metody šifrování

Google u své cloudové služby Google Drive testuje novou metodu šifrování dat, která by měla lépe chránit jeho uživatele.

Reklama

Podle portálu CNET chce internetový gigant lépe chránit soukromí svých uživatelů především před pokusy americké vlády o přístup k jejich datům. V rámci programu PRISM mohou různé americké vládní agentury získat přístup k obrovskému množství dat na internetu. Použití kvalitního šifrování je proto velmi důležité. Řada společností používá k bezpečnému přenosu dat SSL a HTTPS a stejně tak i Google. Je však třeba si uvědomit, že data jsou chráněna jen při jejich přenosu z jednoho bodu do druhého a ukládána jsou podle Googlu v nešifrovaném stavu.

Šifrování dat s sebou přináší řadu problémů včetně obtíží při jejich indexaci a vyhledávání a zvyšuje náklady na počítačové zdroje. Nedávno se objevily informace o tom, že NSA měla přímý přístup k datům Microsoftu a americká společnost jí poskytla klíč k dešifrování dat na svých serverech. Je tak velmi pravděpodobné, že podobně s vládou spolupracoval i Google. I když konkrétní informace o nové metodě šifrování Googlu nebyly zatím zveřejněny, experti předpokládají, že Google plánuje omezit i svůj vlastní přístup k datům uloženým na severech Drive a přístup k šifrovacím klíčům bude mít jen koncový uživatel.

Zdroj: Techspot

Reklama

Přidat komentář