Google Takeout umožňuje přenášet data z Google+ na jiné účty

Krátce poté, co Google přestavil integraci sociální sítě Google+ do Google Apps společnost přislíbila vydání nástroje, který by uživatelům umožnil přenést data ze svého osobního účtu na Google+ na účet Google Apps. A nyní, po několika měsících, jsme se nástroje konečně dočkali v rámci Google Takeout. 
reklama

Google Takeout slouží jako primární nástroj při přenášení dat u Googlu. Pomocí této služby uživatelé mohou stáhnout svá data z celé řady služeb, což se hodí třeba v případě, kdy uživatel chce své působení na té které službě ukončit, ale data si chce ponechat. A nyní se na Google Takeout objevila možnost s názvem "Přenést data z Google+ na jiný účet". I když nová funkce zvládne přenést kruhy a následovníky z Google+, má jeden zásadní nedostatek, kterým je nemožnost přenést samotný obsah ze sociální sítě, tedy posty.

"Bohužel neplánujeme přidat podporu pro přenášení obsahu, který si uživatel vytvořil, z jednoho účtu na druhý," oznámil na oficiálním blogu produktový manažer Ronald Ho. I když posty a komentáře přenést nejde, uživatelé se alespoň nemusí být o své fotografie. Všechny fotky, které jsou nahrány na Google+, totiž existují také na službě Picasa. A pomocí Takeout mohou uživatelé přenášet svá data z jednoho účtu Picasa na druhý. 

Přenosy dat mají sedmidenní čekací lhůtu a mohou být provedeny pouze jednou za šest měsíců. Během přenosu může uživatel využívat Google+ pouze omezeně.

 Zdroj: Techspot

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru