Google spustil novou službu pro porovnávání cen letenek

Google spustil nový vyhledávač určený pro hledání a porovnávání letů, jenž by měl konkurovat takovým službám jako je Expedia, Kayak a Travelocity.
reklama

Google Flight Search vznikl po akvizici společnosti ITA Software, která se zabývala informacemi o letech a letadlech. Vyhledávání v novém vyhledávači je tak snadné, jako na normálním Googlu (buď můžete použít k hledání standardní Google nebo speciální stránku Flight Search). Flight Search umožňuje hledat podle čtyř hlavních kritérií: nejrychlejší hledání, jednoduchý seznam letů s největší relevancí, zobrazení nejbližších dnů, kdy je letenka nejlevnější a nakonec alternativní destinace poblíž.

Google do svého vyhledávače zabudoval také velké množství dalších filtrů. Uživatel, který má omezený rozpočet a neví, kam by chtěl letět, může například nastavit pouze výchozí destinaci a cenu a vyhledávač mu sám nabídne možnosti. Podle oficiálního blogu Googlu je systém již plně funkční, v současné době však zobrazuje pouze lety mezi americkými městy ekonomickou třídou. Rozšíření do zbytku světa bude následovat v nejbližších měsících.

Zdroj: Techspot

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru