Google spustil mobilní vyhledávání na základě aktuální polohy

Společnost Google naznačila úmysl nabízet podobnou funkci již před nějakým časem, teprve nyní však uvedla technologii do praxe.
reklama

Mnoho věcí naznačuje, že to společnost Google myslí vážně i s mobilní branží. Pokud nepočítáme vlastní mobilní operační systém a svůj první smartphone uvedený v posledních dnech, tak je to samozřejmě i nová vlastnost pro mobilní uživatele s názvem „Near me now“, která budí zaslouženou pozornost. O co jde?

Nová funkce zatím korektně běží na zařízení s Android OS a Apple iPhonech. Jde o to, že poté, co uživatel poskytne Google.com svoje zeměpisná data, na oplátku obdrží tradiční výpis, ovšem v tom jsou zohledněny místa nacházející se v bezprostřední blízkosti dotazovaného.

Zdroj: InternetNews

Autor článku: Petr Hájek

Bývalý redaktor Maxiorla. Pravidelně čtenáře zásoboval novinkami ze světa IT.

reklama

Komentáře k článku

Komentáře

návštěvník

Prosííím, jak se ta funkce dá vypnout? Už mi leze krkem. Potřebuju najít určité stránky v cizím jazyce a neustále mě to háže na české verze. Místo abych hned našla to co potřebuju, dva dny hledám na netu jak to vyhledávání podle polohy vypnout. No už mi ten Google leze s těma jeho trapnýma "inovacema" krkem. Dá se to vypnout nějak trvale? Nebo existuje nějaký vyhledávač který by se srovnal s googlem a neměl tuto blbost?

Děkuji, Karolína

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru