Google spustil mobilní vyhledávání na základě aktuální polohy

Reklama

Společnost Google naznačila úmysl nabízet podobnou funkci již před nějakým časem, teprve nyní však uvedla technologii do praxe.

Mnoho věcí naznačuje, že to společnost Google myslí vážně i s mobilní branží. Pokud nepočítáme vlastní mobilní operační systém a svůj první smartphone uvedený v posledních dnech, tak je to samozřejmě i nová vlastnost pro mobilní uživatele s názvem „Near me now“, která budí zaslouženou pozornost. O co jde?

Nová funkce zatím korektně běží na zařízení s Android OS a Apple iPhonech. Jde o to, že poté, co uživatel poskytne Google.com svoje zeměpisná data, na oplátku obdrží tradiční výpis, ovšem v tom jsou zohledněny místa nacházející se v bezprostřední blízkosti dotazovaného.

Zdroj: InternetNews

Tagy: 

Reklama

Komentáře

Prosííím, jak se ta funkce dá vypnout? Už mi leze krkem. Potřebuju najít určité stránky v cizím jazyce a neustále mě to háže na české verze. Místo abych hned našla to co potřebuju, dva dny hledám na netu jak to vyhledávání podle polohy vypnout. No už mi ten Google leze s těma jeho trapnýma "inovacema" krkem. Dá se to vypnout nějak trvale? Nebo existuje nějaký vyhledávač který by se srovnal s googlem a neměl tuto blbost?

Děkuji, Karolína

Přidat komentář