Google spustil ještě rychlejší vyhledávání

Google včera představil novou funkci ve svém vyhledávači s názvem “Instant Search,” díky které mohou uživatelé hledat rychleji než kdy dříve.

Reklama

Instant Search funguje tak, že Google zpracovává klíčová slova vkládaná do políčka vyhledávače ještě před tím, než zmáčknete tlačítko “Vyhledat.” Instant Search vám podle Googlu nejen ušetří dvě až pět sekund při hledání a slouží také jako nápověda pro ty, kteří přesně neví, co hledají. Jak tedy funguje Instant Search v praxi? Například při hledání klíčových slov “Nice, Francie” se vám po napsání “nice f” objeví pod vyhledávacím políčkem mapa města spolu s fotografiemi a dalšími relevatními odkazy (aniž byste klikni na tlačítko Vyhledat).

Jakmile napíšete “nice f,” Google vám nabídne pět dalších možností (nice francie počasí, nice francie hotely atd.) na které stačí jen kliknout a výsledky hledání se změní. Díky Instant Search tedy vůbec nemusíte mačkat tlačítko Vyhledat - pouze píšete klíčová slova a pod vyhledávacím políčkem se automaticky mění výsledky. Služba Instant Search zatím bohužel funguje pouze v USA a některých západních zemích Evropy.

Zdroj: Techspot

Tagy: 

Reklama

Přidat komentář