Google spustil ještě rychlejší vyhledávání

Google včera představil novou funkci ve svém vyhledávači s názvem "Instant Search," díky které mohou uživatelé hledat rychleji než kdy dříve.
reklama

Instant Search funguje tak, že Google zpracovává klíčová slova vkládaná do políčka vyhledávače ještě před tím, než zmáčknete tlačítko "Vyhledat." Instant Search vám podle Googlu nejen ušetří dvě až pět sekund při hledání a slouží také jako nápověda pro ty, kteří přesně neví, co hledají. Jak tedy funguje Instant Search v praxi? Například při hledání klíčových slov "Nice, Francie" se vám po napsání "nice f" objeví pod vyhledávacím políčkem mapa města spolu s fotografiemi a dalšími relevatními odkazy (aniž byste klikni na tlačítko Vyhledat).

Jakmile napíšete "nice f," Google vám nabídne pět dalších možností (nice francie počasí, nice francie hotely atd.) na které stačí jen kliknout a výsledky hledání se změní. Díky Instant Search tedy vůbec nemusíte mačkat tlačítko Vyhledat - pouze píšete klíčová slova a pod vyhledávacím políčkem se automaticky mění výsledky. Služba Instant Search zatím bohužel funguje pouze v USA a některých západních zemích Evropy.

Zdroj: Techspot

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru