Google spustil Distancování se od odkazů

Pokud jste před pár dny nezaznamenali, Google spustil novou službu pro webmastery nazvanou Distancování se od odkazů. Následuje tak Bing, který něco podobného nabídl před pár týdny. K čemu podobné služby slouží?
reklama

Vyhledávače hodnotí váš web mimo jiné podle toho, kolik a jakých odkazů na něj směřuje. Pokud na váš web vedou odkazy z webů, které s ním obsahově příliš nesouvisejí, nemusí to být úplně ideální a je skoro lepší, pokud byste se takových odkazů zbavili. Stejně tak v případě, že k vám vedou odkazy z webů, které vyhledávač vidí negativně.

Pomůcka pro Distancování se od odkazů vyhledávači řekne, že si nepřejete, aby z určitých stránek, které na vás odkazují, počítal sílu odkazů. Je to sice užitečná pomůcka, ale i nebezpečný nástroj v případě, že je špatně použit. Snadno se tak zbavíte cenných odkazů na váš web a může trvat dlouhou dobu, než s nimi Google začne opět počítat.

V případě Google najdete tuto pomůcku v jeho Nástrojích pro webmastery. Ve svých nástrojích pro webmastery má něco podobného i Bing, viz článek Bing: popřete odkazy vedoucí na váš web.

Představení nástroje pro Distancování se od odkazů, v anglické verzi Google Disavow Links Tool, můžete shlédnout na následujícím videu.

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal, WordPress a Symfony. Acquia Certified Developer & Site Builder. Autor několika knih o Drupalu. Web Development Director v Lesensky.cz. Ve volných chvílích podnikám výlety na souši i po vodě. Více se dozvíte na polzer.cz.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru