Google spouští vyhledávání v reálném čase pro celý svět

Vyhledávání v reálném čase od této chvíle mohou používat i čeští uživatelé, jelikož Google tuto funkci (kterou poprvé představil v prosinci loňského roku) konečně rozšířil na všechny světové domény včetně té české.
reklama

Dle vlastních slov Google je vyhledávání založeno na více než desítce nových technologií, které Googlu umožňují monitorovat přes miliardu aktualizací denně a zpracovávat tak zcela bez přehánění stovky milionů změn každý den. A jak to vlastně funguje? Obratem po vyhledání dotazu se uživateli nyní zobrazí také živé aktualizace z populárních mikro-blogů, jako jsou Twitter, Jaiku, FriendFeed a Identi.cah, dále aktualizace ze sociálních sítí typu Facebook a MySpace a v nespolední řadě i titulky zpravodajství a blogů publikovaných před pouhými několika sekundami.

Navíc – při kliknutí na „Nejnovější výsledky“ nebo při výběru „Nejnovější“ z menu se uživateli zobrazí celá stránka živých tweetů, blogů, novinek a dalšího internetového obsahu. Výsledky vyhledávání lze samozřejmě rovněž filtrovat tak, že se například zobrazí pouze aktualizace z mikro-blogů, jako jsou Twitter a další.

Zdroj: Tisková zpráva Google

Autor článku: Petr Hájek

Bývalý redaktor Maxiorla. Pravidelně čtenáře zásoboval novinkami ze světa IT.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru