Google spouští na Slovensku Google Maker

Google v Řecku, Chorvatsku, Estonsku, Litvě, Lotyšsku, Slovinsku a Slovensku otevřel svou službu Map Maker, díky které mohou uživatelé v těchto zemích přispívat k tvorbě jeho map.
reklama

Map Maker umožňuje lidem přidávat do Google Maps cesty, budovy, chodníky či parky, díky čemuž by mapy měly být přesnější především v oblastech, kde internetový gigant do zmapování terénu příliš neinvestoval. "Ať už přidáte cyklostezku v Tallinnu nebo budovu ve Vilniusu, každé vylepšení map pomůže místním a turistům lépe porozumět okolí a objevovat nové věci," uvedla Nicole Drobecková z Map Makeru včera na oficiálním blogu.

"Jakmile budou přidané věci schváleny, objeví se v Google Maps, Google Earth a Google Maps pro mobilní zařízení," dodala Drobecková. I když vylepšováním map můžeme pomoci svým spoluobčanům, je pravdou, že tak činíme i bezplatnou práci pro obrovskou korporaci, jež z toho má užitek. Pravdou je také to, že lidé pak nemají čas a chuť k vylepšování bezplatných OpenStreetMaps, které může na rozdíl od Google Maps využívat kdokoli.

Zdroj: CNet

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru