Google spouští na Slovensku Google Maker

Google v Řecku, Chorvatsku, Estonsku, Litvě, Lotyšsku, Slovinsku a Slovensku otevřel svou službu Map Maker, díky které mohou uživatelé v těchto zemích přispívat k tvorbě jeho map.

Reklama

Map Maker umožňuje lidem přidávat do Google Maps cesty, budovy, chodníky či parky, díky čemuž by mapy měly být přesnější především v oblastech, kde internetový gigant do zmapování terénu příliš neinvestoval. "Ať už přidáte cyklostezku v Tallinnu nebo budovu ve Vilniusu, každé vylepšení map pomůže místním a turistům lépe porozumět okolí a objevovat nové věci," uvedla Nicole Drobecková z Map Makeru včera na oficiálním blogu.

"Jakmile budou přidané věci schváleny, objeví se v Google Maps, Google Earth a Google Maps pro mobilní zařízení," dodala Drobecková. I když vylepšováním map můžeme pomoci svým spoluobčanům, je pravdou, že tak činíme i bezplatnou práci pro obrovskou korporaci, jež z toho má užitek. Pravdou je také to, že lidé pak nemají čas a chuť k vylepšování bezplatných OpenStreetMaps, které může na rozdíl od Google Maps využívat kdokoli.

Zdroj: CNet

Tagy: 

Reklama

Přidat komentář