Google spouští funkci 'Search plus Your World'

Google přidal do svého vyhledávače novou funkci s názvem Search plus Your World, která při hledání zobrazí personalizované informace a dá mu "sociální rozměr".
reklama

Pokud se uživatel nyní přihlásí přes svůj účet na Googlu, zobrazí se mu při hledání relevantnější odkazy, než kdy dříve. Kromě jiného se v hledání zobrazí také informace od přátel daného uživatele ze sítě Google+. Uživatel v hledání uvidí například odkazy, statusy a fotografie z Google+ vztahující se k danému klíčovému slovu.  V současné době je funkce dostupná pouze pro anglický jazyk, brzy se však měla rozšířit i do dalších jazyků. Google plánuje podle vyjádření na svém oficiálním blogu Google+ do výsledků svého hledání v budoucnu začlenit ještě mnohem více. 

Například při hledání určitého tématu by se v budoucnu ve výsledcích přihlášeného uživatele měly zobrazit i názory lidí, kteří o dané věci diskutují na Google+ a uživatel si je bude moci jednoduše přidat do svých kruhů na této síti. Google tak získá opět další výhodu nad svým americkým rivalem Bingem. Microsoft totiž žádnou sociální sít, kterou by do svého vyhledávače mohl integrovat, zatím nemá.

Zdroj: ZDNet

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru