Google spojuje Apps a Groups za účelem rychlejšího sdílení

Firma Google propojila svůj balík online aplikací Google Apps se službou Google Groups, což v konečném důsledku znamená možnost sdílet dokumenty, weby či kalendáře mezi definovanými skupinkami lidí.
reklama

Před tím, nežli se tato nová funkce včera objevila, uživatelé Google Apps toužící po sdílení dokumentů, je museli buď udělat přímo veřejně přístupnými, popřípadě k nim povolit přístup na individuální bázi přidělování práv jednotlivcům.

Tato změna kupříkladu znamená rovněž to, že tabulka sdílená s pomocí Google Groups se objeví jako přístupná komukoli, kdo se připojí k určité skupince uživatel a naopak se znepřístupní pro všechny, kdo ji opustí. Přístup lze poskytnout ke všem aplikacím: Docs, Sites, Video atd. Přístup lze povolit přímým odesláním pozvánky všem členům skupiny, takže není nutno používat individuální adresy.

Zdroj: ZDNet

Autor článku: Petr Hájek

Bývalý redaktor Maxiorla. Pravidelně čtenáře zásoboval novinkami ze světa IT.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru