Google SPDY: Nový webový protokol

Společnost Google má v plánu zrychlit v budoucnu načítání webových stránek díky novému speciálnímu open source protokolu označenému jako SPDY (čteme "Speedy").
reklama

To, že tradiční konektivita skrze protokol http má svoje negativa, není žádná novinka – nejbolestnější je hlavně jeho datová náročnost a latence. To je také důvod, proč věc bude časem docela určitě zajímat kromě Google také další velké značky v komunikační branži: Firmy jako je Citrix, Cisco, Juniper, Blue Coat nebo Riverbed.

Google tvrdí, že pokud by došlo k aplikaci jeho protokolu SPDY v praxi, odrazilo by se to na v průměru až o 50 % kratších nahrávacích dobách stránek. Samozřejmě před globální aplikací v praxi by vyžadovala podobná technologie nejprve řádnou standardizaci, Google je však natolik velký, že si může dovolit věci zkusit sám. A už je také zkusil – upravený SPDY Chrome na straně jedné a Google server na straně druhé byli schopni dosáhnout až 64 % redukce nahrávací doby.

Zdroj: InternetNews Blogs

Autor článku: Petr Hájek

Bývalý redaktor Maxiorla. Pravidelně čtenáře zásoboval novinkami ze světa IT.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru